Kilka słów o dziewczynkach w wieku 5 lat

Kilka słów o dziewczynkach w wieku 5 lat

julia Julia to nasza największa śmieszka, cały czas jest uśmiechnięta. Najbardziej szaleje z Mają, jak we dwie zaczną żartować i tulić się to nie mogą przestać się śmiać – to jest naprawdę piękny widok beztroskiego dzieciństwa. Poza tym jest bardzo kontaktowym dzieckiem, bardzo szybko zaadoptowała się w przedszkolu i weszła w grupę wręcz przebojem. Ostatnio zrobiła bardzo duże postępy w „nauce”. Pięknie składa zdania i jej sposób wysławiania jest już bardziej dojrzały, a rodziców cieszy taki rozwój i wzrusza. Ponadto lubi bawić się konikami „Little pony”, przebierać się w suknie i odgrywać sceny z bajek.
maja Maja także jest śmieszką, ale umie także histeryzować i sama nakręci się na płacz o błahostki. Czasami ze skrajności w skrajność, raz się śmieje a raz płacze i tak na przemian. Lubi dowodzić i rządzić, najlepiej żeby było tak jak ona chce. Komicznie wręcz brzmi jej powiedzonko, jak coś mówi o czymś, a na końcu podkreśla swoją wypowiedź słowami:
„ i tak ma być i koniec kropka”. Ponadto jest bardzo wrażliwym i uczuciowym dzieckiem. Potrafi nawet kilkadziesiąt razy dziennie przyjść do mamy czy taty przytulać się i mówić jak nas bardzo kocha. Ostatnio zaczęła mówić na mamusię – moja przyjaciółko i za każdym razem to podkreśla, jest to bardzo miłe. Tak jak wszystkie pozostałe córcie lubi odgrywać role z bajek, bo jak jest ich 5 sióstr to mogą same teatrzyk mieć w domu. Przygotowują się nieraz, przebierają i wołają rodziców, babcię, dziadka lub ciocie, a by oglądały przedstawienie, które one przygotowały. Oprócz tego lubi bawić się lalką, którą cały czas wozi w wózku.
karolinka Karolinka chyba najbardziej zmieniła się w ciągu tych paru lat. Wcześniej dowodziła calą 5–tką, a teraz prym wiedzie Oliwia. To, że Karolcia była indywidualistą, to jej pozastało, bo zawsze musi się czymś wyróżniać, czy to w ubiorze, czy w uczesaniu. Mówimy, że chyba zostanie projektantką mody. Uwielbia się przebierać, potrafi wyjść na podwórko i za 2 minuty przyjść i zmieniać bluzę, bo twierdzi że jej nie pasuje do spodni. Albo włosy zaczesuje z jednej strony w kucyk, a z drugiej prosi, aby upleść jej warkocza. Ma po prostu swoje wizje, lubi je realizować, jak przystało na indywidualistkę.
natalia Natalia jest bardzo rezolutną i wyważoną dziewczynką. Każde zadanie, które ma wykonać robi perfekcyjnie, bardzo dokładnie i nie odejdzie od pracy dopóki nie skończy. Wszystko ma pięknie poukładane w swoim biurku, a w szafie poskładane ulubione sukienki i spódniczki. Mówi, że jest Roszpunką i codziennie jak przychodzi z przedszkola od razu przebiera się w ulubioną suknię i tańczy jak baletnica. Ostatnio sama przyszła do rodziców i bardzo mądrze porozmawiała i prosiła, aby zapisać ją na balet, co świadczy że jest bardzo dojrzałą dziewczynką.
oliwia Oliwia dużo nie zmieniła się, oprócz tego że nabrała pewności siebie. Pięknie potrafi wysławiać się i budować zdania. Jej wypowiedzi są bardzo mądre, przemyślane i nawet pani psycholog, która robiła jej ostatnio test powiedziała, że Oliwia zrobiła nawet kilka zadań na poziomie 8-latka, końcowy wynik IQ to 136. Uwielbia książki i zadania, które starannie wykonuje. Jest bardzo uczuciowym dzieckiem, potrafi rozpłakać się jak mama czyta bajkę i komuś dzieje się krzywda, to ona wychodzi z pokoju i nie chce dalej słuchać. Bardzo przeżywa, później mama jej tłumaczy że każda bajka ma swój morał i kończy się pozytywnie, tylko trzeba posłuchać do końca. Poza tym lubi bawić się i psocić z siostrami i do późna jak to było kiedyś i teraz tak zostało obstawi się książkami i tak zasypia.

możesz jeszcze przeczytać

Wcześniaki dzieciaki

Sytuacja, kiedy dziecko przychodzi na świat przed planowanym terminem porodu to problem, który dotyka co dziesiątą rodzinę. Ich rzeczywistość zaczyna oscylować wokół myśli i działań mających na celu poprawę perspektywy rozwojowych swojego maleństwa. Wcześniak to noworodek urodzony przed końcem 37 tygodnia ciąży z objawami niedojrzałości anatomicznej i czynnościowej wszystkich narządów i [...]

Czytaj więcej

Nasze dziecko zmienia szkołę …

Zmiana szkoły to poważne wyzwanie i wielka zmiana w życiu każdego młodego człowieka. Oczywiście my rodzice również przeżywamy i zastanawiamy się, jak nasza pociecha poradzi sobie w nowym środowisku i zupełnie nowym otoczeniu. Wiadomo, że każde nowe ważne wydarzenie, niesie za sobą element niepewności, obawy a czasem nawet lęku przed nieznanym. Odczuwają to dorośli – dlaczego […]

Czytaj więcej
 • J. Kac

  A rozważali Państwo Domową Edukację dla swoich córek?

 • Zuzanna Stec

  Mam dokładnie to samo zdanie. Sama mam z mężem 2-letnią córeczkę i oka nie możemy z niej spuścić, a przy pięciu dzieciach to potrzebowalibyśmy chyba 3 dodatkowe pary rąk. 🙂

  ___________________________________________________
  http://gazetka-lewiatan.pl/prezenty-na-dzien-matki-zrob-to-sam/

 • Dziecko najszybciej nauczy jeździć się na nartach w szkółce narciarskiej. Dlatego staramy się wybierać z dziećmi do miejsc, gdzie organizatorzy dbają o edukację sportów zimowych. W tym roku zdecydowaliśmy się na https://portaski.pl . Wspólnie z dziećmi będziemy szlifować umiejętności jazdy na nartach podczas wypoczynku na feriach zimowych.