Kilka słów o dziewczynkach w wieku 2 lat

Kilka słów o dziewczynkach w wieku 2 lat

julia Julia to nasza najstarsza córcia, jest najwyższa i waży 13 kilogramów. Jest bardzo pogodnym i uśmiechniętym dzieckiem. Bardzo nie lubi jak rodzice chodzą boso i w momencie, gdy to zauważy od razu przynosi kapcie. Uwielbia pluszaki, przytulanki, z którymi zawsze zasypia.
maja Maja urodziła się jako druga z naszych córek i waży obecnie 10 kilogramów. Jest bardzo energiczna, wszędzie jej pełno i zawsze gdzieś biegnie, niekoniecznie do przodu. W wolnych chwilach między bieganiem a spaniem, rozwija malarska pasję, zdobiąc ściany domu kółeczkami i kreseczkami.
karolinka Karolinka, mimo że najmniejsza, bo waży 9,5 kg, jest przy tym bardzo silna. Nigdy nie daje za wygraną i zawsze do niej należy ostatnie słowo. Dowodzi całą piątką, a pierwsze kroki po przebudzeniu kieruje w stronę kaloryferów, żeby sprawdzić czy tata przed wyjściem do pracy napalił w piecu wygląda to komicznie. To jest po prostu nasz mały cudaczek, który ważył 570 gramów, a teraz zawsze chodzi swoimi ścieżkami i wszystko musi być po jej myśli.
natalia Natalia waży 12 kg, jest bardzo spostrzegawczym dzieckiem, lubi zabawy w skojarzenia. Mając 24 karty, w tym 12 par, potrafi w ciągu minuty spośród pomieszanych kart dobrać wszystkie pary i odkłada je na bok. A potem, aby siostry nie zabrały jej ulubionych kartoników, chowa je pod dywan. Lubi budować wieże z klocków, zawsze jest uśmiechnięta i pogodna.
oliwia Oliwia również waży 12 kg i jest najmłodsza. Jej ulubionym zajęciem jest przeglądanie kolorowych książeczek, mogłaby to robić całymi dniami i wieczorami, bo zanim położy się spać „studiuje” pisma. Dlatego też często zdarza jej się zasypiać z książeczką w ręku.

 

możesz jeszcze przeczytać

Wcześniaki dzieciaki

Sytuacja, kiedy dziecko przychodzi na świat przed planowanym terminem porodu to problem, który dotyka co dziesiątą rodzinę. Ich rzeczywistość zaczyna oscylować wokół myśli i działań mających na celu poprawę perspektywy rozwojowych swojego maleństwa. Wcześniak to noworodek urodzony przed końcem 37 tygodnia ciąży z objawami niedojrzałości anatomicznej i czynnościowej wszystkich narządów i [...]

Czytaj więcej

Nasze dziecko zmienia szkołę …

Zmiana szkoły to poważne wyzwanie i wielka zmiana w życiu każdego młodego człowieka. Oczywiście my rodzice również przeżywamy i zastanawiamy się, jak nasza pociecha poradzi sobie w nowym środowisku i zupełnie nowym otoczeniu. Wiadomo, że każde nowe ważne wydarzenie, niesie za sobą element niepewności, obawy a czasem nawet lęku przed nieznanym. Odczuwają to dorośli – dlaczego […]

Czytaj więcej
 • J. Kac

  A rozważali Państwo Domową Edukację dla swoich córek?

 • Zuzanna Stec

  Mam dokładnie to samo zdanie. Sama mam z mężem 2-letnią córeczkę i oka nie możemy z niej spuścić, a przy pięciu dzieciach to potrzebowalibyśmy chyba 3 dodatkowe pary rąk. 🙂

  ___________________________________________________
  http://gazetka-lewiatan.pl/prezenty-na-dzien-matki-zrob-to-sam/

 • Dziecko najszybciej nauczy jeździć się na nartach w szkółce narciarskiej. Dlatego staramy się wybierać z dziećmi do miejsc, gdzie organizatorzy dbają o edukację sportów zimowych. W tym roku zdecydowaliśmy się na https://portaski.pl . Wspólnie z dziećmi będziemy szlifować umiejętności jazdy na nartach podczas wypoczynku na feriach zimowych.